Pousada Recanto Das Aguas Ville
| Wi-Fi | Simbassäng Liten pool | Fitness/Gym Fitnesscenter |
| Spa & Hälsocenter | Mat/Dryck Restaurang Bar/lounge | Barnvänligt Barnpool |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville Santo Amaro do Maranhao, som har utsikt över poolen, ligger inom 12 minuters promenad från Lagoa das Americas. Det erbjuder också soldäck och solterrass. Detta bekväma hotell erbjuder 19 rum och bekvämligheter som restaurang.
Santo Amaro do Maranhaos centrum kan nås på 10 minuters promenad. Gästerna som bor på hotellet kommer att befinna sig nära Lagoa da Gaivota.
Rummen har matplats och balkong, samt gratis Wi-Fi och plattskärms-TV med satellitkanaler för din bekvämlighet. För gästernas bekvämlighet finns luftkonditionering. De privata badrummen är utrustade med en separat toalett och en dusch, tillsammans med hårtorkar och badlakan.
För en trevlig vistelse erbjuder Pousada Recanto Das Aguas Ville en à la carte restaurang som serverar vegetariska maträtter. På restaurangen Restaurante do Gordo kan du prova brasilianska maträtter. Den ligger inom 1 km från det här boendet.
- Lokala sevärdheter
- Lagoa da Gaivota750 m
- Lagoa das Americas750 m
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Inga husdjur
- 24-timmars säkerhet
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Restaurang
- Bar/lounge
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Liten pool
- Strandparasoll
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Spa & Hälsocenter
- Fitnesscenter
Service
- Rumsservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnpool
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville?
Det tar 10 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville till centrum. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville?
Gäster på hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville kan parkera sina fordon på gratis privat parkering. - ❓
Ingår frukost i priset på hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville?
Ja, frukostbuffé ingår i vissa av erbjudandena på hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville. Se till att bekräfta denna information med detta boende. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville?
Gästerna på hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på detta hotell är 64$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på minihotellet?
På minihotellet kan gästerna välja mellan Hus med 2 sovrum och Hus med 1 sovrum. - ❓
Vilken typ av pool har hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville?
Hotellet Pousada Recanto Das Aguas Ville har en pool.